اخبار

نکوداشت‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

نکوداشت‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

نکوداشت‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ، برگزار گردید.

امروز جمعه ۷ آذر ماه آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حضور مدیران، داوران و برگزیدگان بخش های مختلف برگزار شد. برگزاری آیین نکوداشت استاد اکبر عالمی که در مواجه با بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت، بخش دیگری از این مراسم بود. در این آیین، دکتر شهاب الدین عادل گفت: استاد اکبر عالمی شیفته مطالعه، دانش و البته انتقال آن بود و تمام عمر خود را در آموزش دادن صرف کرد.وی افزود: در کلاس‌های این استاد بزرگ افرادی تربیت شدند که در سینما و رسانه حرف‌های بسیاری برای زدن داشتند و دارند.

عادل ادامه داد: او همواره به دنبال تربیت نسل بود. رسایی گفتار، روحیه بالا، شادابی، کلام منسجم و اعتماد به‌ نفس، از مهمترین خصوصیات او بود.وی افزود: استاد عالمی عشق کم‌نظیری به وطن داشت و با اینکه می‌توانست در دیگر کشورها فعالیت کند و تبعاً به دستاوردهای مالی بیشتری برسد اما همواره با بلندنظری درباره ایران می‌اندیشید و در تلاش بود آینده این کشور را از راه فرهنگ و هنر تعالی بخشد.

مهدی عظیمی‌میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، محمدعلی صفورا و شهاب‌الدین عادل از دختر استاد اکبر عالمی تقدیر کردند.دختر استاد اکبر عالمی نیز در سخنانی کوتاه عشق به وطن و احترام به شهداء دفاع‌مقدس را از ویژگی‌های بارز مرحوم عالمی دانست.

در ادامه این مراسم، با حضور سید محمد حسینی؛ وزیر سابق فرهنگ و ارشاد، مهدی عظیمی‌میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سید عباس فاطمی؛ رییس مرکز استان‌های صداوسیما به خاطر تولید بیش از ۳۰۰ اثر در حوزه مقاومت در مراکز استانی صداوسیما تقدیر شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *