اخبار

شهاب‌الدین عادل: «سینمای برای کودک» باید از زیبایی ظاهری برخوردار باشد

عكاس، جهان مقابل را عمیقاً نگاه می كند

«شهاب‌الدین عادل» گفت: سینمایی که قرار است برای کودک باشد، باید زیبایی ظاهری داشته باشد. به نظرم فیلم‌هایی که با موفقیت رو به رو نشده‌اند، از زیبایی ظاهری برخوردار نبوده‌اند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و ‌نوجوانان، کارگاه «اصول زیبا‌شناسی سینما برای نوجوانان» با حضور دکتر «شهاب‌الدین عادل» به صورت آنلاین امروز ۲۸ مهر و در دومین روز برپایی جشنواره سی و سوم برگزار شد.

بر اساس این خبر، «شهاب‌الدین عادل» عکاس، مستندساز، پژوهشگر و استاد سینما و عکاسی در این کارگاه درباره سینمای کودکان گفت: فیلم‌ کودک و سینما برای کودکان دو مسئله جدا از هم هستند.

در اغلب کشورهای توسعه‌ یافته‌ای که در آن سینما، به عنوان یک تکنولوژی، اقتصاد و فرهنگ شناخته می‌شود، جایگاه ویژه‌ای برای کودکان و سینمای نوجوانان تعریف شده ‌است. در ایران هم تعداد محصل‌ها، نوجوانان و دانشجویان زیاد است و نیاز است که از چند زاویه به سینما نگاه شود.

او در بخشی از این کارگاه با اشاره به گونه‌های ساختاری سینما گفت: سینمای داستانی، فیلم‌هایی را دربرمی‌گیرد که برای کودکان و غیر کودکان است. انیمیشن‌ها که برای مخاطب کودک و بزرگسالان است با این تفاوت که حجم تولیداتی که برای کودکان در سینمای انیمیشن وجود دارد بسیار بیشتر است.

به همین دلیل بخش عمده‌ای از سینمای کودکان جهان به سمت فیلم‌های انیمیشن رفته‌است، حتی به لحاظ اقتصادی حجم زیادی از سینمای جهان را تشکیل می‌دهد.

منبع خبر: تی نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *