اخبار

زمان سینمایی کتاب شد

زمان سینمایی کتاب شد

زمان سینمایی کتاب شد

زمان سینمایی کتاب شد.کتاب تازه ای با موضوع تشریح مفهوم زمان سینمایی با توجه به تحولات دنیای معاصر منتشر شد.به گزارش خبرنگار ادبی خبرگزاری سینمای ایران، انتشارات دانشگاه هنر کتاب تازه ای با عنوان “تحولات معاصر در مفهوم زمان سینمایی” را منتشر کرد.

نویسنده این کتاب دکتر شهاب الدین عادل، در بخشی از مقدکمه کتاب در تشریح چرایی تألیف چنین اثری آورده است: “سینمای معاصر اهمیت ویژه ای برای زمان قائل شد. بنابراین نیاز تازه ای را برای بازخوانی عناصر اصلی سینما، مانند تدوین، میزانسن و به خصوص ساختار روایت تدارک دیده است. به عبارت دیگر آرای جدید حاکی از آن هستند که زمان در سینما به صورت عنصری انعطاف پذیر در آمده است و فیلمسازان می توانند آن را به صورت دلخواه خود شکل دهند.”

کتاب “تحولات معاصر در مفهوم زمان سینمایی” در یازده فصل تألیف شده که از جمله مهم ترین آن ها می توان به “زمان در هنر ها”، “زمان در سینما”، “روایت و اتکای آن بر زمان”، “سینمای کلاسیک و زمان”، “زمان در سینمای آوانگارد” و “پیچیدگی های زمان در سینما” اشاره کرد.

دکتر شهاب الدین عادل، مدرس دانشگاه هنر در اثر تازه خود تلاش می کند اهمیت زمان و حضور آن در مراحل مختلف ساخت یک فیلم را تشریح کند.

کتاب “تحولات معاصر در مفهوم زمان سینمایی” به تازگی از سوی انتشارات دانشگاه هنر منتشر و راهی بازار شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *