اخبار

برگزاری نشست پژوهشی سینمای نئورئالیسم ایتالیا در موزه سینمای ایران

برگزاری نشست پژوهشی سینمای نئورئالیسم ایتالیا در موزه سینمای ایران

برگزاری نشست پژوهشی سینمای نئورئالیسم ایتالیا در موزه سینمای ایران

نشست تخصصی و پژوهشی سینمای نئورئالیسم ایتالیا با حضور شهاب‌الدین عادل و رئیس موزه ملی سینمای ایتالیا برگزار می‌شود.

به گزارش رسیده، برنامه «نگاهی به سینمای نئورئالیسم ایتالیا» پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه با نمایش فیلم سینمایی «رم شهر بی‌دفاع» و برپایی نمایشگاه گزیده عکس فیلم‌های مکتب سینمای نئورئالیسم در موزه سینمای ایران، آغاز به کار کرد.

برپایی نشست پژوهشی و تخصصی از دیگر برنامه‌های این رویداد فرهنگی و سینمایی است که شنبه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۷ در سالن سینمافردوس موزه سینما برگزار می‌شود و شهاب‌الدین عادل پژوهشگر و مدرس سینما و سرجو توفتى رییس موزه ملى سینمای ایتالیا سخنرانان این نشست خواهند بود.

یادآوری می‌شود، برنامه نمایش فیلم‌های سینمای نئورئالیسم ایتالیا تا ۱۴ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و فیلم‌های «واکسی»، «دزد دوچرخه»، «امبر تو دی» و «معجزه در میلان» به ترتیب در روزهای ۱۱ تا ۱۴ آبان‌ماه ساعت ۱۹ در موزه سینما روی پرده می‌روند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند از نمایشگاه گزیده عکس فیلم‌های مکتب سینمای نئورئالیسم که در «گالری توگراف» موزه سینما برپا شده‌است، بازدید کنند.

روبرتا باسانو مسئول خزانه‌دارى عکس موزه و فرانچسکا پاچى خبرنگار روزنامه لاستامپا در بخش امور خارجه از دیگر مهمانان برنامه «نگاهی به سینمای نئورئالیسم ایتالیا» هستند که به دعوت موزه سینمای ایران به ایران آمده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *