اخبار

برگزاری نشست شورای سیاستگذاری سومین جایزه پژوهش سال سینمای ایران در سال ۱۳۹۸

برگزاری نشست شورای سیاستگذاری سومین جایزه پژوهش سال سینمای ایران در سال ۱۳۹۸

برگزاری نشست شورای سیاستگذاری سومین جایزه پژوهش سال سینمای ایران در سال ۱۳۹۸

سومین جایزه پژوهش سال سینمای ایران برای بررسی آیین نامه و همچنین فراخوان این دوره با حضور اعضای شورای سیاستگذاری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در ابتدای این نشست که در معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی برقرار شد، رئیس شورای سیاستگذاری سومین دوره با تشکر از حضور اعضا با قدردانی از زحمات دو دبیر سابق و تشکر از پذیرش دبیری این دوره توسط خانم اعظم راودراد گفت: انتخاب وی به عنوان دبیر برای سازمان قابل توجه بود،وی به عنوان استادی که در رشته‌ای غیر از سینما تخصص دارد، مطالعات و پژوهش‌های بسیاری را پیرامون سینمای ایران انجام داده و در محافل و نشست‌های مختلف سینمایی به عنوان یک کارشناس حوزه جامعه شناسی سینما حضور فعالی داشته است.

آقای محمود اربابی با تاکید بر سنگینی وظایف دبیر در این دوره افزود: در دوره نخست به عنوان گام اول تلاش شد تا توجهات پژوهشگران و محققان به امر پژوهش در سینما جلب شود. در دوره دوم گامی جلوتر گذاشته شد تا رفتار حرفه‌ای در مواجهه با این رویداد در میان پژوهشگران ایجاد شود. در دوره سوم انتظار پژوهشگران و سینماگران این است که این رویداد با بهره گیری از تجربیات دو دوره گذشته اتفاق تازه‌ای را رقم بزند که در یک سو سینمای ایران و از سوی دیگر مراجع علمی-پژوهشی کشور بیش از گذشته متوجه اهمیت امر پژوهش در سینما شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در دوره اول در بازه زمانی شش ساله بود در نهایت ۱۱۰ اثر را داوری کرد، اما دوره دوم، که فقط یک سال را شامل می‌شد، با ۹۱ اثر مواجه شد. این به معنای به وجود آمدن رغبت پژوهشگران به این موضوع بود. از سوی دیگر علاقمندی استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و متخصصان سینمایی برای دست داشتن در امر داوری و حضور در محافلی که دوره گذشته برپا می‌کرد، گواه دیگری بر اهمیت یافتن دوره دوم بود. اما در دوره سوم قطعاً با استقبال جدی‌تر پژوهشگران مواجه خواهیم بود.

در ادامه اعظم راودراد دبیر سومین دوره با تشکر از اعتماد سازمان سینمایی نسبت به واگذاری این وظیفه به ایشان از دو دبیر سابق نیز که در پایه گذاری این مسیر زحمات بسیاری کشیده اند، تشکر و ابراز امیدواری کرد تا بتواند در پیشبرد این مسیر به شکل موثری عمل کند.

در ادامه اعضای شورا، آیین نامه سومین دوره را بررسی و پس از تبادل دیدگاه‌ها آن را تصویب کردند و فراخوان بررسی و نکات لازم برای تکمیل و اصلاح آن ارائه و مقرر شد در زمان بندی تعیین شده به اطلاع عموم برسد.

در پایان جلسه اعضای شورای سیاستگذاری این دوره شامل؛ احمد الستی، مسعود برومند، اسماعیل بنی ادرلان، فریدون جیرانی، منوچهر شاهسواری، احمد ضابطی جهرمی، شهاب الدین عادل، و منوچهر محمدی احکام خود را از محمود اربابی دریافت کردند.
سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران در هفته پایانی آذر ۱۳۹۸ همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *